Rok 2008

Jako obvykle první akci roku jsme pořádali 23.2. Hasičský bál v kulturním domě. Byla připravena bohatá tombola a hosté se mohli těšit na dvě hudby. Další významnou akcí je pořádání hasičské soutěže, která byla po roční odmlce zahrnuta do Moravskoslezské ligy. Soutěž také již proběhla na novém asfaltovém povrchu, účast byla velmi slušná, 33 mužských a 9 ženských družstev. V roce 2008  byl náš sbor pověřen pořádáním schůze velitelů okresního sdružení dobrovolných hasičů Nový Jičín. Na této schůzi mimo jiné byl předán našemu členovi panu Františkovi Neničkovi řád sv. Floriána. Mimo to se náš sbor jako obvykle podílí na přípravách akcí pro občany Mošnova, zejména  Erbovních slavnosti a obecní zabijačky. Zásahová jednotka v tomto roce měla jeden výjezd. Byla přivolána k čerpání vody v kulturním domě. Voda zatopila sklepen

í z důvodu poruchy vodovodního řádu. V tomto roce stále funguje soutěžní družstvo mužů, které má 10 členů. Během sezóny se účastnilo 27 soutěží. Družstvo dvakrát zvítězilo a dvakrát skončilo na druhém místě. Jinak se vždy umístilo v první polovině startovní listiny. Tento rok je významný, protože uplynulo 125 let od založení našeho sboru. Oslava proběhla v komorní atmosféře zároveň s valnou hromadou, která se konala 12. prosince. V tomto roce, přesněji 25. února, byly spuštěny první internetové stránky našeho sboru. Stránky informují o činnosti sboru, zejména přináší informace o umístění soutěžního družstva na soutěžích.

Rok 2009

Velkou změnou v činnosti sboru je to, že se loni podařilo zakoupit vozidlo FORD TRANSIT z roku 2006 a vyměnit tak 30 let steré vozidlo AVIA. Přestavba na hasičský automobil byla provedena firmou Knězek-požární ochrana v Pálkovicích. Celková cena včetně přestavby přesáhla půl miliónu korun. Velký dík patří Obecnímu úřadu, starostovi a zastupitelům, za vyčlenění částky z rozpočtu a zaplacení vozidla. I to jistě přispěje ke zkvalitnění práce sboru. V roce 2009 jsme mimo jiné uspořádali tradiční hasičský bál, i když účast už nebyla tak hojná jak jsme kdysi byli v minulých letech zvyklí, stále si držíme nadstandardní úroveň a návštěvnost. V jarních měsících jsme se opět sešli a to hned dvakrát. Poprvé to bylo u příležitosti sběru železného šrotu, podruhé při další tradiční akci "

Opékání berana ".  V roce 2009 se náš sbor podílel na pořádání Erboních slavností, dále uspořádal předpouťovou zábavu. Vrcholem celého roku je tradičně soutěž v požárním útoku. Soutěž byla opět zařazena do Moravskoslezské ligy. Na domácí soutěži startovaly dvě mošnovská družstva, přičemž tým A obsadil 4. ,místo a tým B 19. místo. V roce 2009 funguje již jen mužské družstvo. V roce 2009 mužské družstvo vytvořilo svůj rekord a to časem 13,972s. V Moravskoslezské lize se družstvo mužů umístilo na 11 pozici, dále získalo v doplňkových anketách "Překvapení roku" a "Černý kůň" pro sezónu 2010. Další premiérou pro soutěžní družstvo byla účast na mezinárodní soutěži na Slovensku, konkrétně v městě Turzovka, kde se družstvo umístilo na 3. místě.

Rok 2010

Tradičními akcemi, které sbor v roce 2010 uspořádal byly Hasičský bál, sběr železného šrotu, výpomoc na Erbovních slavnostech. Na konci srpna jsme opět uspořádali  soutěž v požárním útoku, které se účastnilo celkem 42. družstev. V roce 2010 jsme se namísto tradiční návštěvy vinného sklepa  na přelomu září a října, rozhodli navštívit během jednodenního výletu hrad Bouzov, pivovar Janáček, Palírnu u zeleného stromu a na závěr středověkou krčmu v městě Hranice na Moravě. Sezóna 2010 mužského soutěžního družstva byla pro nás za poslední dobu nejúspěšnější. Oficiální přípravu jsme zahájili počátkem dubna poctivým trénováním spojováním hadic, zlepšení fyzické kondice a rychlosti. Pravidelně jsme se scházeli jednou týdně na místním hřišti a pilovali techniku provedení požárního útoku. Jako každý rok jsme porovnávali své dovednosti v  prestižní Moravskoslezské lize, které se pravidelně účastníme od její založení. Po minulé sezóně, kdy jsme byli nominování na černé koně, se od nás očekávalo, že budeme bojovat o nejvyšší příčky, proto motivace byla nemalá.  Moravskoslezská liga zahrnuje celkem 15 kol, které pořádají sbory z celého kraje. Během boje o každý bodík do průběžného pořadí zavítáme na třinecko, frýdecko-místecko, opavsko, ostravsko, karvinsko a novojičínsko.  Liga byla odstartována prvním kolem v podhůří Beskyd v obci  Malenovice. Obsadili jsme tam senzační 3. místo a na úvod ukázali, že roli favorita bereme vážně. Na podobné vlně jsme se drželi, až na jedno zaváhání další 4 kola, kde jsme se opět umístili na třetích místech. Celkově z patnácti kol jsme nebodovali pouze dvakrát. V tomto nás překonal pouze fenomenální Prchalov A, který zaváhal jen jednou, šestkrát jsme se umístili na třetím místě, na domácí soutěží nám štěstí nepřálo a obsadili jsme až 15 pozici. V ostatních ligových kolech jsme byli vždy v první desítce. Takový to přísun bodů se zajisté promítal do průběžného pořadí. Zhruba od druhé třetiny jsme si stále drželi v průběžném pořadí pomyslnou bednu, neustále jsem se s Petřvaldíkem přetahovali o druhé respektive třetí místo. Bohužel, jak jsem již zmínil, zaváháním na domácí soutěži jsme přišli o bodový náskok na druhé pozici a posledním kolem v Ostravě Bartovicích jsme přišli i o to tolik tížené třetí místo. Nakonec nás přeskočili chlapi z Oprechtic a Prchalova B, takže jsme se v Moravskoslezské lize roku 2010 umístili na 4. pozici z celkem 26. družstev a jedná se zatím o nejvýraznější a nejlepší výsledek mošnovského mužského družstva v této lize. Mimo ligové soutěže jsme se účastnili i běžných pohárových soutěží, kde jsme rovněž výsledkově nepropadli. Zejména musím vyzdvihnout první místo v Trojanovicích, druhé místo v Bílovci. Celkemjsme se za celou sezónu účastnili 22 soutěži. Na konci sezóny došlo k prodeji soutěžní požární stříkačky, která pro nadcházející sezóny  bude nahrazena novějším a výkonnějším strojem. Motor byl dodán firmou p Mucka ze Studénky, ostatní věci byly zakoupeny od hasičů z Hodslavic. Následně bylo upraveno čerpadlo p.Gábou. O konečný vzhled a sestavení se postarali společnými silami Martin Pagáč a Karel Charvát ml. .